Početna konferencija za medije

Autor: Andrea Wawrzynek, 27. 2. 2018.

Početna konferencija za medije o EU projektu "Višejezičnost u digitalnom i multikulturalnom okruženju" održala se danas, 27. veljače 2017. godine u 10:00 sati u Upravnoj školi Zagreb.

Konferenciji su nazočili Katarina Milković, pomoćnica pročelnika Gradskog ureda za odgoj i obrazovanje Zagreba, Zoltan Blaž-Piri iz Koordinacije nacionalnih manjina Grada Zagreba i Andrija Petrović iz Ureda za međugradsku i međunarodnu suradnju i ljudska prava.

Upravna škola Zagreb je vodeći partner u  EU projektu  „Višejezičnost u digitalnom i multikulturalnom okruženju“ koji se provodi od 30. studenog 2017. do 30 studenog 2019. godine. Projekt se sufinancira iz Europskog socijalnog fonda, vrijedan je  807.967,46 kuna a u njemu kao partneri sudjeluju i Srednje škole Krapina, Zlatar i Ivanec. Tijekom projekta i nakon njegova završetka, učenici u Upravnoj školi Zagreb će moći pohađati nove fakultativne predmete: njemački, engleski i talijanski jezik s integriranom digitalnom i multikulturalnom pismenošću.

"Kroz ovaj projekt znatno ćemo povećati  kvalitetu obrazovanja naših učenika. Kompetencije koje će steći kroz nove fakultativne predmete ja vidim kao preduvjet  uspješnog cjeloživotnog obrazovanja. Iskustva i edukacije koje kroz projekt dobivaju nastavnici, omogućit će podizanje kvalitete obrazovanja u našoj školi u gotovo cijelom školskom kurikulumu, ne samo u predmetima koje izrađujemo kroz projekt“, rekla je na današnjoj konferenciji za medije Suzana Hitrec, ravnateljica Upravne škole Zagreb.

Nastavnici partnerskih škola koji sudjeluju u projektu različitih su struka - od jezičara i informatičara do povjesničara, pravnika, geografa, psihologa, sociologa i pedagoga. Zajednički izrađuju nove kurikulume kako bi u njima digitalna i multikulturalna pismenost postala sastavni dio učenja stranih jezika. Izradit će i priručnike za nastavnike te radne materijale za učenike. Svi materijali bit će postavljeni u sustav Loomen i dostupni drugim zainteresiranim školama. Kako bi mogli izraditi kurikulume, nastavnici partnerskih škola polazili su edukacije na početku projekta: za provedbu digitalne pismenosti i u korištenju IKT sustava za upravljanje učenjem, o izradi ishoda učenja te o multikulturalnosti/interkulturalnosti na studijskom putovanju u Nizozemskoj. Nove predmete učenici će moći pohađati školske godine 2018./19.

Na današnjoj konferenciji za medije u Zagrebu, o projektu su govorili i Lidija Kozina, ravnateljica Srednje škole Ivanec i Zdenka Rogina, ravnateljica Srednje škole Zlatar.

Konferenciji su nazočili i Katarina Milković, pomoćnica pročelnika Gradskog ureda za odgoj i obrazovanje Zagreba, Zoltan Balaž-Piri iz Koordinacije nacionalnih manjina Grada Zagreba i Andrija Petrović iz Ureda za međugradsku i međunarodnu suradnju i ljudska prava.

Upravna škola Zagreb je do sada sudjelovala u 2 Erasmus+ projekta K1, individualna mobilnost nastavnika s temama "Zajedno ka kvalitetnijem učenju i poučavanju" te "Suvremenim metodama učenja i poučavanja prema školi budućnosti". Škola sudjeluje u brojnim projektima vezanim uz ljudska prava, ekologiju, građanski odgoj i demokraciju, u projektima koji promoviraju aktivno učenje u realnom okruženju kao npr. Dan obrutnih uloga, Dani s knjigom u ruci, Rekreacijski dan.

Škola je sjedište Udruge upravnih i birotehničkih škola Republike Hrvatske i Udruge hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja. U školi se provodi praksa studenata iz nekoliko nastavnih predmeta te polažu stručni ispiti za nastavnike podsektora poslovna administracija.

Više o projektu poslušajte u programu Radio Sljemena danas u 13:10 (Aktualno u Zagrebu) i 16:10 (Zagrebački dnevnik) i na 1. programu Hrvatskog radia 19. ožujka u 11:20 sati.

Također, više o projektu pogledajte danas u 18:25 u Zagrebačkoj panorami na HRT4 programu.

U prilogu preuzmite Priopćenje za medije.

Priloženi dokumenti:
Priopcenje_USZ.pdf (488.29 KB)