> O školi  > Projekti  > Ankete
Uputa za ANKETNI UPITNIK

Tema ovog mini istraživanja koje provodimo u Upravnoj školi Zagreb vezana je uz neka ponašanja srednjoškolaca. Molimo te da pažljivo pročitaš svaku tvrdnju, te da  zaokruživanjem odgovarajućih odgovora odgovoriš na svako pitanje. Vrlo je važno da zaokružiš jedan odgovor u svakoj tvrdnji!

Istraživanje je anonimno, svi tvoji odgovori ostat će u potpunoj tajnosti, pa te stoga molimo da budeš iskren/a u odgovaranju. Nigdje ne trebaš upisati svoje ime i prezime, ili neke svoje osobne podatke!

Nema točnih i netočnih odgovora, već nas zanima tvoje iskustvo!

Za pitanja o navikama i učestalosti kockanja (klađenja) pod pojmom „kockanje“ podrazumijevamo različite oblike igara na sreću – kartanje, biljar ili fliper za novac, loto listiće, sportske kladionice, igre na automatima ili u casinu i slično. U daljnjem tekstu sve se odnosi na te vrste kockanja!

Na kraju odgovorite na nekoliko pitanja o navikama i učestalosti korištenja duhana (pušenja cigareta) te drogama.

Unaprijed ti se zahvaljujemo na suradnji!

Marija Hazdovac, prof.pedagoginja i Alen Jurenec, mag. pedagogije

ANKETNI UPITNIK

Pitanja označena znakom * su obavezna

Alkohol i kockanje
* Razred

* Spol

* Dob
1. Koliko često mjesečno konzumiraš alkoholna pića? (alkoholnim pićem smatra se i alkoholno pivo i kokteli koji sadrže alkohol)

2. U posljednjih mjesec dana koliko puta si bio pijan/a?

3. Da li na izlazak (tulum) ideš s namjerom da se opiješ?

4. Tijekom jednog izlaska koliko alkoholnih pića popiješ?

5. U posljednjih mjesec dana koliko puta si kupovao/la alkoholna pića? (za sebe ili za druge)

6. Koliko se često mjesečno kladiš u sportskim kladionicama?

7. Koliko često mjesečno igraš igre na sreću poput loto listića (npr. loto 6/45, loto 7/39, super 7, Joker, Eurojackpot, TV Bingo i sl.)? (u navedeno ulazi i internet kockanje odnosno bilo koja igra za novac na internetu)

8. Koliko često mjesečno posjećuješ casina i kockaš u njima (npr. igre na automatima, Bingo, elektronski rulet, kartaške igre u casinu i sl.)?

9. Koliko često si izostao/la ili odustao/la od nekih slobodnih aktivnosti (npr. sport, glazbena škola i sl.) zbog kockanja/klađenja?

10. U protekla 3 mjeseca, koliko često si osjećao/la da možda imaš problem s kockanjem/klađenjem?

11. Jesi li pokušao/la pušiti cigarete?

* 12. Pušiš li svakodnevno?

Ako da, od kada (od koje godine?)
i koliko cigareta dnevno?
* 13. Jesi li probao/la / uzeo/la drogu?

Probao/la/ / uzeo/la sam drogu:

Probao/la sam neku drugu drogu:
Gdje si nabavio/la drogu:

Drogu sam nabavio negdje drugdje

Pročitajte novi broj Tipke 2017

« Listopad 2017 »